Themes - evolve - en to pl_PL translation catalogue (118 entries)

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
pl_PL: Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wprowadź je, aby zobaczyć komentarze.

en: No Comments Yet
pl_PL: Brak komentarzy

en: Page %s
pl_PL: Strona %s

en: Primary Menu
pl_PL: Menu główne

en: Read More
pl_PL: Czytaj więcej

en: Submit
pl_PL: Wyślij

en: Make sure all words are spelled correctly.
pl_PL: Upewnij się, że prawidłowo napisałeś słowa.

en: Try different keywords.
pl_PL: Użyj innych słów kluczowych.

en: Try more general keywords.
pl_PL: Użyj ogólniejszych słów kluczowych.

en: Type your search
pl_PL: Szukaj...

en: Topics
pl_PL: Tematy

en: New topic in <strong>%s</strong> titled:
pl_PL: Nowy temat w <strong>%s</strong> zatytułowany:

en: Use an existing topic in this forum:
pl_PL: Użyj istniejącego tematu na tym forum:

en: Notify the author of follow-up replies via email
pl_PL: Informuj autora o dalszych odpowiedziach poprzez e-mail

en: Notify me of follow-up replies via email
pl_PL: Informuj mnie o nowych odpowiedziach poprzez e-mail

en: Merge topic "%s"
pl_PL: Połącz temat "%s"

en: Merge with this topic:
pl_PL: Połącz z tym tematem:

en: Merge topic subscribers
pl_PL: Połącz subskrybentów tematu

en: Merge topic favoriters
pl_PL: Połącz lubiących temat

en: Merge topic tags
pl_PL: Połącz tagi tematu

en: You do not have the permissions to edit this topic!
pl_PL: Nie masz uprawnień do edytowania tego tematu!

en: Split topic "%s"
pl_PL: Rozdziel temat "%s"

en: Split: %s
pl_PL: Rozdziel: %s

en: Copy subscribers to the new topic
pl_PL: Kkopiuj subskrybentów do nowego tematu

en: Copy favoriters to the new topic
pl_PL: Kopiuj lubiących do nowego tematu

en: Copy topic tags to the new topic
pl_PL: Kopiuj tagi tematu do nowego

en: Rename
pl_PL: Przemianuj

en: Name:
pl_PL: Podpis:

en: Update
pl_PL: Zaktualizuj

en: Merge
pl_PL: Scal

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Forum
pl_PL: Dział

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Username
pl_PL: Użytkownik

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Posts
pl_PL: Wpisy

en: Freshness
pl_PL: Świeżość

en: In reply to:
pl_PL: W odpowiedzi na:

en: Topic:
pl_PL: Temat:

en: Topic
pl_PL: Temat

en: Voices
pl_PL: Głosy

en: %s's Profile
pl_PL: %s's Profil

en: Profile
pl_PL: Profil

en: Topics Started
pl_PL: Tematy rozpoczęte

en: Favorites
pl_PL: Ulubione

en: Edit %s's Profile
pl_PL: Edytuj profil użytkownika %s

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: % Comments
pl_PL: % komentarzy

en: 1 Comment
pl_PL: 1 komentarz

en: Comments
pl_PL: Komentarze

en: Popular
pl_PL: Popularne

en: Recent
pl_PL: Ostatnie

en: Show comments
pl_PL: Pokaż komentarze

en: Search
pl_PL: Szukaj

en: Written by
pl_PL: Napisał

en: Leave a Comment
pl_PL: Dodaj komentarz

en: Similar posts
pl_PL: Podobne wpisy

en: Permanent Link to
pl_PL: Bezpośredni odnośnik do

en: Untitled
pl_PL: Bez tytułu

en: Home
pl_PL: Strona główna

en: RSS Feed
pl_PL: Kanał RSS

en: More options
pl_PL: Więcej opcji

en: Show
pl_PL: Pokaż

en: Status
pl_PL: Informacja o stanie

en: Email:
pl_PL: e-mail:

en: Theme Homepage
pl_PL: Strona motywu

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Newer Entries
pl_PL: Nowsze wpisy

en: Older Entries
pl_PL: Starsze wpisy

en: Read more
pl_PL: Czytaj dalej

en: General
pl_PL: Ogólne

en: Boxed
pl_PL: Ustalona szerokość

en: Wide
pl_PL: Maksymalna szerokość

en: Enabled
pl_PL: Włączone

en: Disabled
pl_PL: Wyłączone

en: Cover
pl_PL: cover

en: Contain
pl_PL: Zawiera

en: None
pl_PL: żaden

en: Background Repeat
pl_PL: Powtarzanie tła

en: no-repeat
pl_PL: bez-powtórzeń

en: repeat
pl_PL: Powtarzanie

en: repeat-x
pl_PL: powtórz-x

en: Background Position
pl_PL: Pozycja tła

en: Header
pl_PL: Nagłówek

en: Left
pl_PL: Do lewej

en: Center
pl_PL: Do środka

en: Right
pl_PL: Do prawej

en: Front Page
pl_PL: Strona główna

en: Single Post
pl_PL: Pojedynczy wpis

en: Footer
pl_PL: Stopka

en: Typography
pl_PL: Typografia

en: Footer Image
pl_PL: Obraz stopki

en: Light
pl_PL: Jasny

en: Dark
pl_PL: Ciemny

en: Square
pl_PL: Kwadrat

en: Round
pl_PL: Zaokrąglenie

en: Button Type
pl_PL: Typ przycisku

en: Flat
pl_PL: Stała

en: Single posts
pl_PL: Pojedyńcze posty

en: Single posts + Archive pages
pl_PL: Pojedyńcze posty + Archiwalne strony

en: All pages
pl_PL: Wszystkie strony

en: Both
pl_PL: Oba

en: Normal
pl_PL: Zwykły

en: Large
pl_PL: Duży

en: Linkedin
pl_PL: LinkedIn

en: Slider Speed
pl_PL: Prędkość Slider

en: Middle
pl_PL: Środek

en: Default
pl_PL: Domyślny

en: All
pl_PL: Wszystko

en: Upload
pl_PL: Wyślij na serwer

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: No
pl_PL: Nie

en: Yes
pl_PL: Tak

en: Sidebar Position
pl_PL: Położenie panelu bocznego

en: Full Width
pl_PL: Pełna szerokość

en: Page Title
pl_PL: Tytuł strony

en: Hide
pl_PL: Ukryj
