Themes - evolve - en to ro_RO translation catalogue (191 entries)

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ro_RO: Acest articol este protejat cu parolă. Introdu parola pentru a vedea comentariile.

en: No Comments Yet
ro_RO: Niciun comentariu până acum

en: Page %s
ro_RO: Pagina %s

en: Primary Menu
ro_RO: Meniu principal

en: Read More
ro_RO: Citește mai mult

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Search results for %s
ro_RO: Rezultate se căutare pentru %s

en: Forums
ro_RO: Forumuri

en: Topics
ro_RO: Subiecte

en: Replies
ro_RO: Răspunsuri

en: Move reply "%s"
ro_RO: Mută răspunsul "%s"

en: You can either make this reply a new topic with a new title, or merge it into an existing topic
ro_RO: Poți fie să faci din acest răspuns un subiect nou, cu un nou titlu, fie să-l îmbini cu un subiect deja existent

en: If you choose an existing topic, replies will be ordered by the time and date they were created
ro_RO: Dacă alegi un subiect existent, răspunsurile vor fi ordonate după ora și data la care au fost create

en: Move method
ro_RO: Metodă de mutare

en: New topic in <strong>%s</strong> titled:
ro_RO: Subiect nou în <strong>%s</strong> intitulat:

en: Moved: %s
ro_RO: Mutat: %s

en: Use an existing topic in this forum:
ro_RO: Folosește un subiect existent din acest forum:

en: No other topics found!
ro_RO: Niciun alt subiect găsit!

en: <strong>WARNING:</strong> This process cannot be undone
ro_RO: <strong>AVERTIZARE:</strong> acest proces nu poate fi anulat

en: You do not have the permissions to edit this reply!
ro_RO: Nu ai permisiuni pentru a edita acest răspuns!

en: You cannot edit this reply
ro_RO: Nu poți edita acest răspuns

en: Reply to %s
ro_RO: Răspunde la %s

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:
ro_RO: Poți folosi aceste taguri și atribute <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>:

en: Keep a log of this edit
ro_RO: Păstrează un jurnal al acestei editări

en: Optional reason for editing
ro_RO: Motiv opțional pentru editare

en: Notify the author of follow-up replies via email
ro_RO: Anunță autorul prin email când apar răspunsuri noi

en: Notify me of follow-up replies via email
ro_RO: Anunță-mă prin email când apar răspunsuri noi

en: You cannot reply to this topic
ro_RO: Nu poți răspunde la acest subiect

en: You must be logged in to reply to this topic
ro_RO: Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect

en: Search forum
ro_RO: Caută în forum

en: Merge topic "%s"
ro_RO: Îmbină subiectul "%s"

en: Select the topic to merge this one into. The destination topic will remain the lead topic, and this one will change into a reply.
ro_RO: Selectează subiectul ce să fie îmbinat cu acesta. Subiectul destinație va rămâne subiect principal, iar acesta se va schimba într-un răspuns.

en: To keep this topic as the lead, go to the other topic and use the merge tool from there instead.
ro_RO: Pentru a păstra acest subiect ca principal, mergi la celălalt subiect și folosește unealta de îmbinare de-acolo.

en: All replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted. If the destination topic was created after this one, it's post date will be updated to second earlier than this one.
ro_RO: Toate răspunsurile la ambele subiecte vor fi îmbinate cronologic. Ordonarea lor va fi bazată după timpul și data la care au fost publicate. Dacă subiectul destinație a fost creat după acesta, data publicării lui va fi actualizată la o secundă înaintea acestuia.

en: Destination
ro_RO: Destinație

en: Merge with this topic:
ro_RO: Îmbină cu acest subiect:

en: No topics were found to which the topic could be merged to!
ro_RO: Niciun subiect n-a fost găsit cu care acest subiect să poată fi îmbinat!

en: There are no other topics in this forum to merge with
ro_RO: Nu sunt alte subiecte în acest forum cu care să fac îmbinarea

en: Topic extras
ro_RO: Suplimente subiect

en: Merge topic subscribers
ro_RO: Îmbină abonații subiectelor

en: Merge topic favoriters
ro_RO: Îmbină favoritele subiectelor

en: Merge topic tags
ro_RO: Îmbină etichetele subiectelor

en: You do not have the permissions to edit this topic!
ro_RO: Nu ai permisiunile să editezi acest subiect!

en: You cannot edit this topic
ro_RO: Nu poți edita acest subiect

en: Split topic "%s"
ro_RO: Împarte subiectul "%s"

en: When you split a topic, you are slicing it in half starting with the reply you just selected. Choose to use that reply as a new topic with a new title, or merge those replies into an existing topic.
ro_RO: Când separi un subiect, îl separi în două începând de la răspunsul pe care l-ai selectat. Alege să folosești acel răspuns ca subiect nou cu un nou titlu, sau să îmbini aceste răspunsuri într-un subiect existent.

en: If you use the existing topic option, replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted.
ro_RO: Dacă folosești opțiunea subiectului existent, răspunsurile la ambele subiecte sunt îmbinate cronologic. Ordinea îmbinării răspunsurilor se bazează pe timpul și data la care au fost publicate.

en: Split method
ro_RO: Metodă de separare

en: Split: %s
ro_RO: Separă: %s

en: Copy subscribers to the new topic
ro_RO: Copiază abonați la topicul nou

en: Copy favoriters to the new topic
ro_RO: Copiază favorite la topicul nou

en: Copy topic tags to the new topic
ro_RO: Copiază etichete la topicul nou

en: Manage Tag: "%s"
ro_RO: Gestiune etichetă: "%s"

en: Rename
ro_RO: Redenumește

en: Leave the slug empty to have one automatically generated.
ro_RO: Lasă gol descriptorul pentru a avea unul generat automat.

en: Changing the slug affects its permalink. Any links to the old slug will stop working.
ro_RO: Schimbarea descriptorului afectează legătura permanentă. Orice legături la vechiul descriptor nu vor mai funcționa.

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Slug:
ro_RO: Descriptor:

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Merge
ro_RO: Îmbină

en: Merging tags together cannot be undone
ro_RO: Îmbinarea etichetelor nu poate fi anulată

en: Existing tag:
ro_RO: Etichetă existentă:

en: Are you sure you want to merge the "%s" tag into the tag you specified?
ro_RO: Ești sigur că vrei să îmbini eticheta "%s" în cea specificată?

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: This does not delete your topics. Only the tag itself is deleted.
ro_RO: Asta nu șterge subiectele tale. Doar eticheta este ștearsă.

en: Deleting a tag cannot be undone.
ro_RO: Ștergerea unei etichete nu poate fi anulată.

en: Any links to this tag will no longer function.
ro_RO: Price legătură către această etichetă nu va mai funcționa.

en: Are you sure you want to delete the "%s" tag? This is permanent and cannot be undone.
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi eticheta "%s"? Această acțiune e permanentă și nu poate fi anulată.

en: Create new topic
ro_RO: Creează subiect nou

en: Topic title (maximum length: %d)
ro_RO: Titlu subiect (lungime maximă: %d)

en: Topic type
ro_RO: Tip de subiect

en: Topic status
ro_RO: Stare subiect

en: You cannot create new topics
ro_RO: Nu poți crea subiecte noi

en: You must be logged in to create new topics
ro_RO: Trebuie să fii autentificat pentru a crea subiecte noi

en: Name
ro_RO: Nume

en: Username
ro_RO: Nume utilizator

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Posts
ro_RO: Articole

en: Freshness
ro_RO: Proaspete

en: Last updated %s
ro_RO: Ultima actualizare %s

en: In reply to:
ro_RO: în răspuns la:

en: Topic:
ro_RO: Subiect:

en: Started by %1$s
ro_RO: Început de %1$s

en: Topic
ro_RO: Subiect

en: In reply to
ro_RO: în răspuns la

en: Voices
ro_RO: Voci

en: %s's Profile
ro_RO: Profilul lui %s

en: Profile
ro_RO: Profil

en: %s's Topics Started
ro_RO: Subiectele lui %s au fost lansate

en: Topics Started
ro_RO: Subiecte lansate

en: %s's Replies Created
ro_RO: Răspunsurile lui %s au fost create

en: Replies Created
ro_RO: Răspunsuri create

en: %s's Favorites
ro_RO: Favoritele lui %s

en: Favorites
ro_RO: Favorite

en: %s's Subscriptions
ro_RO: Abonamentele lui %s

en: Subscriptions
ro_RO: Abonamente

en: Edit %s's Profile
ro_RO: Editează Profilul lui %s

en: Edit
ro_RO: Editează

en: % Comments
ro_RO: % comentarii

en: 1 Comment
ro_RO: Un comentariu

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Your comment is awaiting moderation
ro_RO: Comentariul tău așteaptă moderare

en: Number of comments
ro_RO: Număr de comentarii

en: Show popular posts
ro_RO: Arată articolele populare

en: Show recent posts
ro_RO: Arată articolele recente

en: Show comments
ro_RO: Afișează comentariile

en: Search
ro_RO: Caută

en: Written by
ro_RO: Scris de

en: Leave a Comment
ro_RO: Lasă un comentariu

en: Permanent Link to
ro_RO: Legătură permanentă la

en: Untitled
ro_RO: Fără titlu

en: Pages:
ro_RO: Pagini:

en: Home
ro_RO: Prima pagină

en: 404 - Page not Found
ro_RO: 404 - Pagină negăsită.

en: RSS Feed
ro_RO: Flux RSS

en: Newsletter
ro_RO: Buletin de știri

en: YouTube
ro_RO: Youtube

en: Share on Twitter
ro_RO: Distribuie pe Twitter

en: Share on Facebook
ro_RO: Distribuie pe Facebook

en: More options
ro_RO: Mai multe opțiuni

en: Sidebar 1
ro_RO: Bara laterală 1

en: Sidebar 2
ro_RO: Bara laterală 2

en: Show
ro_RO: arată

en: Status
ro_RO: Stare

en: Theme Homepage
ro_RO: Prima pagină a temei

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Support
ro_RO: Suport

en: Newer Entries
ro_RO: Intrări mai noi

en: Older Entries
ro_RO: Intrări mai vechi

en: Read more
ro_RO: Citește mai mult

en: Boxed
ro_RO: Încasetat

en: Wide
ro_RO: Lat

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Cover
ro_RO: acoperă

en: None
ro_RO: Nu

en: Background Repeat
ro_RO: Repetare fundal

en: repeat
ro_RO: Repetare

en: Background Position
ro_RO: Poziție fundal

en: center top
ro_RO: sus pe centru

en: center bottom
ro_RO: jos pe centru

en: left top
ro_RO: sus în stânga

en: left center
ro_RO: centru stânga

en: left bottom
ro_RO: jos în stânga

en: right top
ro_RO: sus în dreapta

en: right center
ro_RO: centru dreapta

en: right bottom
ro_RO: jos în dreapta

en: Header
ro_RO: Antet

en: Custom Logo
ro_RO: Logo personalizat

en: Logo Position
ro_RO: Poziție logo

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Center
ro_RO: Centru

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Front Page
ro_RO: Pagina principală

en: Single Post
ro_RO: Articol singular

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Typography
ro_RO: Tipografice

en: H1 Font
ro_RO: Font H1

en: H2 Font
ro_RO: Font H2

en: H3 Font
ro_RO: Font H3

en: H4 Font
ro_RO: Font H4

en: H5 Font
ro_RO: Font H5

en: H6 Font
ro_RO: Font H6

en: Header Color
ro_RO: Culoare antet

en: Light
ro_RO: Luminos

en: Dark
ro_RO: Întunecat

en: Square
ro_RO: Pătrat

en: Round
ro_RO: Rotund

en: Pill
ro_RO: Bulină

en: Button Type
ro_RO: Tip buton

en: Flat
ro_RO: Plat

en: All pages
ro_RO: Toate paginile

en: Infinite Scroll
ro_RO: Derulare infinită

en: Small
ro_RO: Mică

en: Large
ro_RO: Mare

en: Linkedin
ro_RO: LinkedIn

en: Speed
ro_RO: Viteză

en: Number of Posts to Display
ro_RO: Număr de articole de afișat

en: Recent Posts
ro_RO: Articole recente

en: Slider Speed
ro_RO: Viteză carusel

en: Middle
ro_RO: Centru

en: Default
ro_RO: Implicit

en: All
ro_RO: Toate

en: Upload
ro_RO: Încarcă de pe calculator

en: Remove
ro_RO: Înlăturare

en: No
ro_RO: Nu

en: Yes
ro_RO: Da

en: Sidebar Position
ro_RO: Poziție bară laterală

en: Full Width
ro_RO: Lățime întreagă

en: Page Title
ro_RO: Titlu pagină

en: Hide
ro_RO: Ascunde
